Marzenia o podróżach-jak je spełnić?

Ile wokół nas jest ludzi, którzy żyją marzeniami, ale nie mają odwagi ich spełniać. Jak wiele osób podróżuje, ale tylko w planach. W planach, które szybko się kończą, kiedy czas przejść do konkretów. „Nie mam kasy”, „jeszcze przyjdzie pora”, „zacznę jeździć po studiach, teraz nie mam czasu” i wiele, wiele innych. Umysł ludzki to cudowna, choć podstępna maszyna. I nieraz każe nam bać się tego, co nieznane. A tymczasem spełnianie marzeń, właśnie tych o podróżach wcale nie musi być, ani skomplikowane, ani mocno uderzać po kieszeni.

Myślisz, że to musiało kosztować tysiące? Jesteś przekonany, że podróże są luksusem dla bogatych? Tłumaczysz sobie, że podróże (jeszcze) nie są ciebie? Że cię na to nie stać?

Otóż muszę cię rozczarować, ale…niekoniecznie!

Pracuję na stałe dopiero od czerwca zeszłego roku. A podróżuję odkąd pamiętam.

Widziałam już prawie całą Europę. Wygrzewałam się na Kanaryjskich plażach w środku zimy, zdobywałam Norweskie fiordy, smażąc się w promieniach słońca wdrapywałam się na ośnieżone szczyty w Macedonii, szusowałam rowerem przez Gruzję, wdychałam przesiąknięte siarką powietrze na wulkanie Teide, nurkowałam obok przedziwnych i pięknych stworzeń przy rafie koralowej na morzu czerwonym, ostatki rozsądku powstrzymały mnie przed skorzystaniem z zaproszenia na Japoński tankowiec i wyruszeniem w rejs do Brazylii…i jeszcze wiele, naprawdę wiele mogłabym wymienić.

Chcesz wiedzieć jakim sposobem? Czasem nie można zbyt wiele się zastanawiać. Chyba każdy boi się tego co nieznane. Ja również. Jest na to sposób.

Chcesz wyruszyć w podróż i odkrywać świat?

Kup bilet na samolot, kiedy trafi się atrakcyjna oferta.

Zobacz na portalu dla autostopowiczów- może akurat ktoś oferuje przejazd w interesujący cię zakątek świata.

….albo po prostu spakuj się, wyjdź z domu i szukaj swojej drogi.

Nie obiecuję, że będzie łatwo. I nie mogę cię zapewnić, że zawsze będzie wygodnie, że nie odmarzną ci ręce, że od czasu do czasu nie rzucisz „przecinkiem” pod nosem, kiedy będziesz mieć dosyć, a za późno już będzie na odwrót. Ale obiecuję, że warto. Być może właśnie poza komfortową, miękką kanapą w zaciszu czterech ścian czeka na ciebie przygoda życia?

 

 

Jak podróżować bez pieniędzy?

O tym w kolejnym poście, a tymczasem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s